CADERA
strona główna o nas aktualności oferta case studies kontakt

opis

http://skycash.pl/

tl_files/icon/logo_skycash.png

W gronie naszych Klientów znalazł się również SkyCash Poland S.A. - twórca rozwiązania, które zrewolucjonizowało system płatności mobilnych, a jednocześnie pozostało niezależne od operatów komórkowych. SkyCash umożliwia swoim użytkownikom zarówno dokonywanie płatności w punktach usługowych, przelewanie środków pomiędzy znajomymi, jak i kupowanie biletów komunikacji miejskiej. System charakteryzuje wysoki poziom bezpieczeństwa użytkowania oraz uniwersalność: został on bowiem dostosowany do ponad 95% komórek używanych obecnie przez Polaków.

W wersji mobilnej SkyCash działa praktycznie na wszystkich rodzajach telefonów komórkowych z dostępem do sieci Internet. Aby rozpocząć korzystanie z systemu należy zarejestrować się, zainstalować w telefonie odpowiednią aplikację oraz zasilić konto środkami pieniężnymi. Dodatkowo każdy z użytkowników może dokonywać przelewów i płatności za pośrednictwem komputera, korzystając z internetowej wersji systemu.

 

technologia

Wkładem naszego zespołu w SkyCash było programowanie systemu zarówno z użyciem technologii Java, jak i w języku Python z zastosowaniem Django Framework oraz bazy MySQL. Stabilność i bezpieczeństwo rozwiązania została osiągnięta dzięki odpowiednio skonfigurowanym i administrowanym przez nas serwerom, które zostały podłączone do infrastruktury hostingowej w naszym Data Center. Niezawodne połączenie z siecią Internet zostało zapewnione poprzez użycie redundantnej infrastruktury sieciowej, wysoką dostępność usługi zapewnił klaster równoważący obciążenie między współbieżnie działającymi serwerami aplikacyjnymi, a dodatkową warstwę zabezpieczającą stanowiły firewalle aplikacyjne. Wszystkie systemy były odporne na awarię pojedynczej maszyny i zbudowane ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień z dziedziny bezpieczeństwa informacji.

 

efekty

Zastosowane przez nas nowoczesne technologie pozwoliły na stabilne działanie platformy, o czym świadczy jej stały rozwój na rynku płatności mobilnych. Ponad to system płatności SkyCash zdobył wyróżnienie w kategorii „Innowacyjny Start-Up / Technostarter”, w ramach II edycji konkursu organizowanego przez PARP i PTWP.

 

 

 

 

wykorzystane usługi Cadera:

  • programowanie
  • hosting
  • administracja serwerami
  • usługi IT
  • konsultacje

tl_files/screen_skycash.png