CADERA
strona główna o nas aktualności oferta case studies kontakt

opis
http://www.quizon.pl
Należący do Grupy Onet.pl serwis Quizon.pl, jest portalem rozrywkowo-społecznościowym umożliwiającym użytkownikom Internetu i telefonów komórkowych rozwiązywanie quizów wiedzowych. Nasze zadanie polegało na przygotowaniu od strony technicznej i programistycznej unikalnego i nieszablonowego serwisu zdolnego obsłużyć przewidywaną niezliczoną ilość użytkowników. Projekt zakładał zbudowanie serwisu Quizon.pl od podstaw, dlatego z technologicznego punktu widzenia jest on naszym dziełem! Stworzone przez nas oprogramowanie pozwala użytkownikowi serwisu odpowiadać na pytania quizowe w trybie losowym lub wybrać jedną z kategorii tematycznych. Dzięki zaangażowaniu i pracy naszego zespołu wielbiciele quizów mogą także dodawać do serwisu własne pytania i quizy, pojedynkować się online oraz rywalizować ze sobą o miejsce w rankingu. Widoczne na stronie statystyki pokazują ranking najlepszych graczy w układzie dziennym, tygodniowym i miesięcznym oraz podsumowują aktywność użytkownika w serwisie.

technologia
Dla tej witryny stworzyliśmy unikatowe oprogramowanie serwer-side w języku Python, wykorzystując Framework Django oraz bazę danych MySQL. Zastosowanie Pythona wpłynęło na szybkość, niezawodność, bezpieczeństwo oraz skalowalność systemu. Wkładem Cadery jest także stworzenie infrastruktury serwerowej obsługującej serwis w tym konfiguracja serwerów, instalacja oprogramowania oraz bieżąca administracja serwerami Quizon.pl.


efekty
Serwis cieszy się ogromną popularnością. Odnotowuje kilkaset tysięcy wejść miesięcznie, ale nasze serwery bez problemu wytrzymują nawet największe obciążenia. Dzięki temu użytkownicy serwisu mogą w dowolnej chwili sprawdzić swoją wiedzę praktycznie w każdej dziedzinie. Natomiast zastosowanie unikalnego i nowoczesnego oprogramowania pozwoliło stworzyć w serwisie wiele ciekawych funkcjonalności, które gwarantują bogatą rozrywkę korzystającym z serwisu internautom.

wykorzystane usługi Cadera:
- administracja serwerami
- usługi IT
- programowanie
- webmaster

 

wróć