CADERA
strona główna o nasaktualnościofertacase studieskontakt

Optymalizacja serwisów i aplikacji internetowych
Dzięki temu, że obok administracji zajmujemy się także tworzeniem oprogramowania, potrafimy skutecznie optymalizować pracę serwisów i aplikacji internetowych. Optymalizujemy nie tylko pracę części sprzętowej serwera oraz system operacyjny, ale potrafimy również wskazać, co ewentualnie wymaga poprawienia w samej aplikacji lub strukturze bazy danych.

W przypadku dużych i często odwiedzanych serwisów zawsze warto zoptymalizować (tzn. usprawnić i polepszyć) ich działanie, ponieważ koszt optymalizacji rozpatrywany w długim okresie czasu jest zdecydowanie niższy niż koszt rozwoju infrastruktury serwisu z pominięciem optymalizacji. Dzięki optymalizacji wydajnościowej możliwe jest również wydatne ograniczenie kosztów utrzymania infrastruktury serwisu, co jest to nie do przecenienia praktycznie w każdej fazie rozwoju serwisu.

Niezwykle popularny - a co za tym idzie mocno obciążony - serwis Sport24.pl zyskał najwyższą niezawodność dzięki wdrożonym przez nas nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym oraz optymalizacji (zapraszamy do lektury studium przypadku dotyczącego Sport24.pl w naszym dziale Case Sudies).

W przypadku serwisów internetowych ważny jest przede wszystkim czas oczekiwania na załadowanie się strony.

Według Amazon każde 100 milisekund opóźnienia kosztuje tą firmę 1% spadku sprzedaży! Google obliczył, że wydłużenie czasu oczekiwania na wyniki w wyszukiwarce o 5 sekund skutkuje zmniejszeniem ruchu o 20%. (za serwisem www.highscalability.com)

W świetle tych danych staje się jasnym, że optymalizacja jest:
- niezbędna dla utrzymania rentowności serwisów i aplikacji internetowych
- jednym z najskuteczniejszych narzędzi uzyskania przewagi nad konkurencją

W ramach optymalizacji:

  • diagnozujemy problemy związane z wydajnością
  • wykonujemy testy obciążeniowe i stabilności oprogramowania
  • zapewniamy skalowalność i efektywność systemu
  • w razie potrzeby korygujemy strukturę baz danych
  • przeprowadzamy analizę i korektę kodu serwisu/aplikacji oraz ich konstrukcji

wróć