CADERA
strona główna o nas aktualności oferta case studies kontakt
opis
http://www.ksow.pl
Na zlecenie fundacji FAPA, działającej w imieniu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przy współpracy z firmą Betacom przygotowaliśmy witrynę internetową Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (KSOW) - sieci skupiającej struktury administracyjne wszystkich szczebli organizacyjnych oraz inne podmioty przyczyniające się do rozwoju obszarów wiejskich. Jednym z istotnych wymagań było stworzenie przejrzystej i funkcjonalnej platformy informacyjnej.Z tej witryny korzysta wiele osób poszukujących konkretnych informacji i z pewnością oczekujących ich natychmiast, dlatego przy tworzeniu tej strony położyliśmy nacisk na zagwarantowanie jej przejrzystości i możliwości łatwego i szybkiego znalezienia w niej informacji. Na stronie głównej portalu widoczna jest jak na dłoni cała struktura serwisu. Mimo, iż jest dość skomplikowana, zaprojektowaliśmy ją w taki sposób, aby nawigacja po tym serwisie była banalnie prosta. Wystarczy jedno kliknięcie i użytkownik serwisu może zamawiać newsletter, podyskutować na forum, zajrzeć do archiwum strony, znaleźć dowolną informację na interesujący go temat - samodzielnie lub przy użyciu wbudowanej w stronę wyszukiwarki, do której można wpisać dowolny wyraz lub frazę.

Nasze prace nad portalem obejmowały nie tylko aspekt techniczny, ale również kreację graficzną, dlatego portal KSOW pokazujemy Państwu jako przykład połączenia kreatywności (także technologicznej) naszego zespołu z użytecznością i skutecznością rozwiązań.

kreacja graficzna

Mieliśmy mnóstwo pomysłów dotyczących projektu graficznego dla tego portalu! Ostatecznie zaproponowaliśmy naszemu Klientowi kilka projektów graficznych do wyboru.
W toku wspólnych ustaleń z naszym Klientem powstał ostateczny projekt graficzny strony (zaprezentowany poniżej), który urzeczywistnił wizję naszego Klienta.


technologia
Jako podstawę budowy tego portalu wykorzystaliśmy jeden z najbardziej zaawansowanych technicznie systemów CMS Open Source TYPO3. To coraz popularniejsze rozwiązanie pozwala na łatwe i elastyczne modyfikowanie zawartości witryny przy zachowaniu wysokiej wydajności i poziomu bezpieczeństwa.


efekty
W wyniku naszej pracy FAPA i Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi otrzymało ekonomiczne narzędzie dzięki któremu może skutecznie informować użytkowników o programie Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Zainteresowani otrzymali przejrzysty i prosty w nawigacji serwis informacyjny pozwalający na szybkie dotarcie do informacji i niezbędnych dokumentów.
wykorzystane usługi Cadera:
- administracja serwerami
- usługi IT
- programowanie
- webmaster
- kreacja graficzna