CADERA
strona główna o nas aktualności oferta case studies kontakt

opis

tl_files/icon/logo_unigraf.png

tl_files/icon/logo_klikdruk.png

Na potrzeby Zakładu Poligraficznego Unigraf opracowaliśmy i wdrożyliśmy system e-commerce typu Web2Print „Klikdruk”. Jest to całkowicie internetowa drukarnia, korzystająca z zaplecza technologicznego Unigrafu. Klikdruk to szeroka gama produktów reklamowych i poligraficznych, podzielona na siedem głównych kategorii: plakaty, ulotki, ulotki składane, teczki, notesy, papiery firmowe oraz wizytówki. Stworzony przez nas zintegrowany system zamawiania usług, produkcji i dostawy pozwolił użytkownikom na nieograniczony dostęp do profesjonalnych usług poligraficznych bez wychodzenia z domu.

tl_files/icon/screen_klikdruk.png

technologia

Na potrzeby drukarni internetowej stworzyliśmy rozwiązanie e-commerce, pozwalające na zautomatyzowaną sprzedaż usług online, tzw. Web2Print. Wspomniane rozwiązanie zostało napisane w języku PHP z wykorzystaniem bazy MySQL. Dzięki temu w ramach witryny sklepowej Klienci mogą wybierać produkty wśród gotowych szablonów zmieniając takie parametry, jak: format, nakład, rodzaj i grubość papieru czy ilość kolorów. Podczas gdy większość aplikacji typu Web2Print pozwala jedynie na dostosowywanie gotowych szablonów, Klikdruk umożliwia również wysyłanie przez użytkowników własnych, unikalnych projektów i włączenie ich do zautomatyzowanego procesu produkcji. Naszym wkładem było również przygotowanie serwerów, instalacja oprogramowania oraz administracja serwerami.

 

 

tl_files/icon/screen2_klikdruk.png

 

efekty

Zastosowane przez nas nowoczesne rozwiązanie technologiczne z dziedziny e-bizensu pozwoliły wdrożyć model promowania firmy, jej towarów i usług, w połączeniu ze sklepem internetowym w relacji B2C. Dodatkowo wdrożenie rozwiązań związanych z bezpośrednim e-commerce przeniosły cały proces sprzedaży towarów i usług, przyjmowania i potwierdzania zamówień oraz obsługi płatności bezgotówkowych do sieci Internet. Efektem wspomnianych działań było nie tylko zwiększenie zasięgu działań handlowych oraz obniżenie kosztów prowadzenia działalności, ale przeniosło się również bezpośrednio na ilość zrealizowanych zamówień.

 

wykorzystane usługi Cadera

  • programowanie

  • administracja serwerami

  • usługi IT

  • hosting

  • łącza

  • konsultacje