CADERA
strona główna o nas aktualności oferta case studies kontakt
Data Center

Data Center

 

Nasze Data Center jest zlokalizowane w w głównym węźle sieciowym firmy ATM Sp. z o.o. w Warszawie. Jest to nowoczesna serwerownia wyposażona w doskonały system zabezpieczeń. Spełnia najsurowsze wymagania, a pracujące w nim serwery są monitorowane przez 24h na dobę.

 

Niezawodność
W naszym Data Center gwarantujemy najwyższej jakości usługi na poziomie światowym dzięki najnowocześniejszym technologiom opracowanym przez światowych liderów w dziedzinie infrastruktury do centrów danych. Stosowane przez nas rozwiązania zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz sprawności przetwarzania danych. Dzięki odpowiedniemu skonfigurowaniu punktów styku naszej sieci z siecią ATM, w Data Center świadczymy usługi najwyższej jakości. Wszystkie instalacje (tj. routery, switche, okablowanie oraz ważniejsze serwery) w naszej wewnętrznej sieci są redundantne, skrupulatnie zabezpieczone i niezawodne. Całość jest szczegółowo monitorowana przez wyspecjalizowane systemy i personel Cadera.

 

Wyróżnikami naszego Data Center są:

  • najwyższa jakość usług
  • niezawodność
  • bezpieczeństwo
Data Center

Zakres usług Data Center
Nasze Data Center obsługuje nawet najbardziej wymagających Klientów dostarczając profesjonalną infrastrukturę niezbędną do utrzymywania serwisów www, sklepów internetowych czy szerokiej gamy innych usług związanych z transmisją danych.

 

W Data Center udostępniamy następujące usługi:

  • hosting, kolokacja i administracja serwerów
  • podłączenie do najwyższej klasy łączy internetowych
  • dzierżawa zasobów klastra baz danych MySQL oraz PostgreSQL
  • dzierżawa zasobów serwera mailingowego
  • podłączenie do automatycznego systemu backupowego
  • dzierżawa systemu obsługi zbiorów danych osobowych CBDO w pełni zgodnego z wymaganiami ustawy o ochronie danych osobowych i GIODO

Niezawodne łącza internetowe
W Data Center zapewniamy podłączenie do naszych wysokiej jakości łączy z gwarancją przepustowości. Posiadamy dwa niezależne 1 Gigabitowe łącza internetowe z możliwością zwiększenia przepustowości nawet do 10 Gbit. Mamy własną pulę adresów IP Provider Independent z własnym AS.
Dysponujemy wysokiej jakości markowymi urządzeniami sieciowymi oraz zwielokrotnionymi łączami internetowymi podłączonymi do niezależnych routerów pracujących z wykorzystaniem protokołu BGP4, dzięki czemu w opcji Premium oferujemy podwyższoną niezawodność dostarczanych usług.

Data Center

Bezpieczeństwo

 

Całodobowy monitoring
Data Center jest całodobowo monitorowane przez Centrum Operacyjne Sieci, dzięki czemu gwarantujemy najwyższą możliwą niezawodność i bezpieczeństwo pracujących w nim urządzeń oraz sieci telekomunikacyjnej.

 

Nowoczesny system klimatyzacji
Optymalne warunki pracy urządzeń w Data Center gwarantuje redundantny (nadmiarowy) system klimatyzacji zapewniający stałą kontrolę i regulację temperatury oraz wilgotności powietrza. Data Center jest również wyposażone w nowoczesny system chłodzenia.

 

Wielostrefowy automatyczny system gaśniczy
System gaszenia pożarów opiera się na mieszaninie gazów obojętnych. Stosowany środek gaśniczy i zakładane algorytmy procesu gaszenia gwarantują nieprzerwaną i bezpieczną pracę wszystkich urządzeń. Data Center jest też chronione systemem wczesnego wykrywania pożaru wyposażonym w czujniki optyczno-temperaturowe.

 

Pod stałym nadzorem kamer wideo i ochrony
Teren całego obiektu, w którym znajduje się nasze Data Center, jest pod stałym nadzorem kamer wideo i ochrony. Pomieszczenia serwerowni są odpowiednio wzmocnione, wyposażone w kamery wideo oraz niezależne systemy alarmowe. Rejestrowane są wszystkie wejścia i wyjścia do/z chronionych pomieszczeń. Dostęp do infrastruktury serwerowni mają wyłącznie upoważnione osoby.

 

Bezawaryjne zasilanie elektryczne
Data Center jest wszechstronnie zabezpieczone przed wahnięciami lub spadkiem napięcia elektrycznego poprzez odseparowanie od napięcia miejskiego oraz korzystanie z energii dostarczanej przez dwie niezależne podstacje. Serwerownię zasilają linie średniego napięcia wraz z zasilaniem awaryjnym w postaci agregatu prądotwórczego, który automatycznie reaguje na brak zasilania natychmiast przejmując dostarczanie energii. Nieprzerwany dopływ energii do urządzeń gwarantują również dwa niezależne systemy zasilaczy UPS z wzajemną rezerwacją mocy.

 

Bezpieczeństwo systemów i baz danych
Wszystkie wykorzystywane przez nas rozwiązania serwerowe wyposażone są w niezawodne systemy zabezpieczeń na poziomie użytkownika. Użytkownicy nie będący administratorami nie posiadają uprawnień systemowych do zarządzania maszynami. Dostęp do systemów przechowujących dane (zarówno bezpośredni jak i zdalny) mają wyłącznie wyznaczeni specjaliści pełniący funkcje administratorskie.
Nasze serwery pracują na bazie systemów Linux lub FreeBSD - uznawanych za jedne z najbezpieczniejszych systemów operacyjnych na świecie. Dostęp administracyjny do serwerów odbywa się poprzez szyfrowane połączenia tunelowe (VPN). Stosowane przez nas systemy zostały pozytywnie ocenione przez takie firmy konsultingowe jak PriceWaterhouseCoopers, Ernst&Young i Deloitte. Nasze systemy są doskonale chronione przez firewalle i systemy monitoringu, jak również stale nadzorowane przez personel naszego działu IT.

 

Kopie zapasowe chroniące przed utratą danych
Kopie zapasowe (backup) realizowane są w oparciu o dedykowany system chroniony firewallem i pozbawiony możliwości dostępu dla przypadkowych użytkowników sieci Internet. Naszym Klientom możemy zaoferować podłączenie do automatycznego systemu backupowego.

 

Procedury bezpieczeństwa
Prawidłowość działań administratorów gwarantują stosowane przez nich procedury bezpieczeństwa obejmujące ściśle określone zasady postępowania oraz regularne kontrole. Za przestrzeganie procedur odpowiedzialni są kierownicy odpowiednich działów oraz Administrator Bezpieczeństwa Informacji.

wróć